שמנים וקרמים לעיסוי והפחתת סימני מתיחה בהריון | בייבי טבע
×

סימני מתיחה

השמנים הטובים ביותר למניעת סימני מתיחה

למה נוצרים סימני מתיחה?
סימני מתיחה נגרמים כתוצאה משינויים תכופים ומעליה או ירידה דרסטית ומהירה במשקל, לא בהכרח כזו שקשורה להריון. גורמים נוספים המשפיעים על היווצרותם של סימני המתיחה הם גנטיקה ואף סטרס.

העור מכיל סיבי קולגן ואלסטין, והם אלה המקנים לעור את גמישותו וחוזקו, במצבים בהם העור נמתח מהר מכפי יכולתו להסתגל לשינוי, סיבים אלה עלולים להיקרע ולהישבר וכתוצאה מכך נוצרת פגיעה בסיב בחלקו הפנימי של העור אשר נראית כ"סימן מתיחה" בצידו החיצוני. סימני המתיחה יופיעו בעיקר באזור הבטן, חזה, ירכיים והזרועות. כמו כל צלקת אחרת, סימני המתיחה לעיתים יטשטשו ויעלמו עם הזמן, ולעיתים יותירו סימנים בולטים ולא אסתטיים.
הסימנים מופיעים בדר"כ בקבוצה, לעיתים יהיו בהתחלה אדמדמים או סגולים ובדר"כ הם יבהירו עם הזמן ויהפכו אפורים לבנים.

טיפול בסימני מתיחה באמצעות שמנים
שמנים אתריים מתאימים, עשויים למנוע את הופעת סימני המתיחה ולטשטש אותם לאחר הופעתם. שמנים אלה בשילוב בסיס עשיר ויעיל יוסיפו לחות לעור ויסייעו בשיקומו.
השמנים המומלצים ביותר למטרה זו
שמנים אתריים
לבנדר שמן אתרי
הלבנדר הוא אחד השמנים המומלצים ביותר לטיפול בסימני מתיחה. הוא מתאים מאד לשיקום וטיפול בעור פגום ופגוע, להקלת גרודים ואדמומיות, פריחות ודלקות. השימוש בו נפוץ מאד בתכשירים לטיפול בעור. הניחוח שלו נעים ומרגיע. ומומלץ שהוא יופיע כאחד ממרכיבי הפורמולה שתבחרו לטיפול בעור

גרניום שמן אתרי
הגרניום, בין תכונותיו הרבות, הוא אנטי-בקטריאלי, אנטי-דלקתי, מסייע בטיפול בבעיות עור שונות, משפר את האלסטיות של העור, מאט תהליכי הזדקנות של העור בכללם היווצרות קמטים ועור מקומט ומאיץ את תהליך התחדשות התאים, וחילוף החומרים בגוף

שמן אתרי לימון
שמן אתרי של לימון (כמו גם שמנים אתריים נוספים ממשפחת ההדרים), מצוין להגמשת העור וכתוצאה מכך עשוי להפחית היווצרות של סימני מתיחה. שמן הלימון מכיל נוגדי חימצון והוא אנטי דלקתי פוטנטי, מתאים להרגעת העור, מניעת גרד, שיקום העור וטיפול בעור בעייתי
אזהרה: השמן פוטוטוקסי ולכן יש לשים לב לא להיחשף לשמש לפחות שעתיים מזמן השימוש בו
מנדרינה
שמן מנדרינה מתאים לשיפור זרימת הדם, מצוין לטיפול בעור שמן, בעייתי, אדמומי ומבוגר ונהדר לטשטוש כתמים וסימנים על העור.

פטשולי
משמש לריפוי פצעים והבהרת צלקות. מכיל מרכיבים נוגדי חימצון , משקם עור יבש ופגוע ומזרז חידוש תאי עור

שמני בסיס
זרעי ענבים
שמן זרעי ענבים הנו שמן בסיס נהדר, נספג בקלות, ואינו משאיר תחושה שמנונית לאחר המריחה. השמן נטול ריח כמעט לחלוטין, מסייע לשמירה על לחות העור, השמן מכיל עד 70% חומצה לינולאית (ויטמין F), חומצת שומן חיונית החשובה לעור ולדפנות התאים. חומצות השומן החיוניות המצויות בשמן זרעי הענבים נספגות בתוך השכבה הקרנית ובזכות כך יעילותו נמשכת זמן רב יותר בהשוואה לשמנים אחרים אשר אינם נספגים. השמן עשיר בויטמין E ובנוגע חימצון המסייעים למניעת סימני מתיחה ובעלי תכונות משקמות.
שמן פקעות ורדים (Rose Hip)
שמן עשיר מאוד בחומצות שומן חיוניות, פרו ויטמין וטרטינואין, וכן נוגדי חימצון ולכן נחשב שמן נהדר להאצת התחדשות תאי עור ועיכוב הזדקנותם ולבעל אפקט של הפחתת קימטוטים. בנוסף לכך, נחשב שמן הרוז היפ ליעיל בטיפול בעור יבש ובעור אשר ניזוק כתוצאה מחשיפה לשמש.
אין צורך להשתמש בו בלבד, אפשר כחלק ממרכיבי פורמולה מותאמת.
הנחיות אזהרות כלליות

בטיפול בעור עם שמנים אתריים דרושה סבלנות, השינויים אינם מיידיים ודורשים התמדה
אין להשתמש בשמנים אתריים ישירות על העור ללא דילול בשמן בסיס
לפני שימוש על הגוף, יש לנסות על להשתמש בשמנים באזור קטן, כדאי צמוד למפרק כף היד ולבדוק אם אין תגובות אלרגניות.
בהריון, יש להתחיל שימוש בשמנים מטרימסטר שני ואילך

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי ואינו בגדר המלצה או עיצה רפואית